Rozwój, zmiana, wsparcie.

Koncepcje Twojego rozwoju ..... tak jak potrzebujesz i kiedy potrzebujesz.

MindSonar - rozwój kompetencyjny
w 3 wymiarach

Czy zdarzyło się Tobie usłyszeć „jakąś” opinię, stwierdzenie … jednak w bardzo ogólnym ujęciu? A kiedy szukasz doprecyzowania, dodatkowych informacji – to niczego nie możesz się dowiedzieć? Wtedy często w głowie „rozpoczyna się gonitwa myśli”, mnożą się scenariusze działania, ale równocześnie uaktywniają się nasze przekonania na dany temat, czy też pojawiają się „nasze osobiste demony”.

A w wymiarze zawodowym często lub czasami zastanawiasz się dlaczego Pracownicy – chociaż mają ten sam dostęp do informacji, danych – całkowicie inaczej interpretują polecenia i zadania? A w konsekwencji
w różny sposób osiągają wyznaczone cele - albo wręcz przeciwnie – zdarza się im zatrzymać w pewnym miejscu i nie mogą przejść „pewnej granicy, niewidocznej linii”, która ich zatrzymuje?

Odpowiedź „dlaczego tak się dzieje” związana jest z postrzeganiem świata, przez pryzmat wiedzy czy doświadczonych / wciąż doświadczanych emocji w danym kontekście, zdarzeniu. Istotne znaczenie mają tutaj też wyznawane wartości...
Powyższe w konsekwencji kreuje sposoby i strategie myślenia. Mowa tu
o naszych metaprogramach myślowych, które można poznać oraz którymi można kierować poprzez wiedzę uzyskaną dzięki MindSonarowi.

MindSonar to narzędzie badające systemy wartości ludzi, ich hierarchię wartości oraz style myślenia w danym kontekście. Jednak MindSonar absolutnie nie ocenia tych wartości i ich hierarchii lecz pokazuje jak ich układ wraz z systemami myślenia współtworzy rzeczywistość.Dzięki MindSonarowi masz możłiwość dowiedzieć się:

• jakie wartości są ważne dla Ciebie i Twoich rozmówców,

• jak tworzyć skuteczne i efektywne Zespoły realizujące ważne
i wyznaczone cele?

• jak rozmawiać aby budować porozumienie?

• jak skutecznie przeprowadzać i wspierać zmiany na poziomie: osobistym, indywidualnym czy zespołowym?

 


 
Koncepcje Rozwoju 2020
Bogdan Andrzejewski